Edgecam jest wiodącym systemem CAM (Komputerowe Wspomaganie Wytwarzania) generującym kod NC na potrzeby produkcyjne dla każdej branży przemysłu. Pozycję tą posiada dzięki niezrównanej łatwość użytkowania i wyrafinowanemu sposobowi generowania ścieżek narzędzi. Cechy te sprawiają, że jest to jedyny system CAM, jakiego potrzebujesz do frezowaniatoczenia i obróbki na centrach tokarsko-frezarskich. Pełne wsparcie i asocjatywna współpraca z wiodącymi na świecie systemami Komputerowego Wspomagania Projektowania takimi jak: SolidWorks, Autodesk Inventor, Solid Edge. NX, Pro/ENGINEER.

Jedyny system CAM, jakiego potrzebujesz do obróbki opartej na plikach bryłowych.

Edgecam oferuje następujące aplikacje:

Edgecam Workflow

EDGECAM Workflow

Edgecam Workflow zmienia podejście do sposobu definicji obróbki. Edgecam Workflow to nowa rewolucyjna metoda szybkiego przygotowania obróbki. Jeżeli przygotowanie obróbki zajmuje Ci wiele godzin, musisz zostawać po godzinach, aby uruchomić kolejny detal oraz nigdy nie masz czasu na przerwę w trakcie pracy to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie.

EDGECAM Production Milling Image

EDGECAM Frezowanie

EdgeCAM wprowadza szeroki zakres cykli w obróbce frezowaniem. Pozwala na przeprowadzenie wysokowydajnej obróbki zarówno prostych jak i skomplikowanych elementów reprezentowanych przez geometrię płaską 2D, powierzchniową i bryłową 3D i modele STL.

EDGECAM Turning Image

EDGECAM Toczenie

Edgecam posiada zaawansowane cykle tokarskie to obróbki zgrubnej i wykańczającej, łącznie ze wsparciem dla planowania, wiercenia i wytaczania obsługiwanych z poziomu cykli sterowania. Przeliczanie ścieżek narzędzia uwzględnienia kształt płytki i poprzednio obrobionego materiału w celu uniknięcia podcięć i niepotrzebnego skrawania w powietrzu.

EDGECAM 4&5 Axis

EDGECAM 4 i 5 – Oś

EdgeCAM integruje obróbkę symultaniczną 4- i 5-osiową ze środowiskiem obróbki 3-osiowej umożliwiając zastosowanie najbardziej wydajnej metody obróbki w danym momencie. Typowym przykładem postępowania jest wysokowydajna 3-osiowa obróbka zgrubna, następnie półwykańczająca i ostatni etap to obróbka 5-osiowa wykańczająca.

EDGECAM Mill Turn Image

EDGECAM Centra Obróbcze

Obsługa automatów tokarskich z wykorzystaniem narzędzi napędzanych (frezy i wiertła) w osiach C, Y i B wraz z obsługą Podwrzeciona, symulacja obróbki, toczenie z frezowaniem w osiach C&Y&B z możliwością wykorzystania cykli tokarskich oraz cykli frezarskich.

EDGECAM 3D Milling

EDGECAM Frezowanie 3D

Edgecam oferuje szeroki zestaw zaawansowanych cykli 3D, które idealnie nadają się do szybkiego generowania optymalnych ścieżek dla wszystkich powierzchni i brył na potrzeby obróbki.

EDGECAM Part Modeler

EDGECAM Part Modeler

Edgecam Part Modeler jest opłacalnym narzędziem do modelowania 3D. Specjalnie zaprojektowany do szybkiego i prostego konstruowania lub modyfikacji brył modeli przed ich wyprodukowaniem.

EDGECAM Strategy Manager

EDGECAM Strategy Manager

Edgecam Strategy Manager jest interaktywnym narzędziem graficznym wykorzystywanym do określenia i uchwycenia, w jaki sposób części są obrabiane. Edgecam Strategy Manager pozwala użytkownikowi opanować najlepsze metody wytwarzania, które można stosować do zadań znacznie zmniejszając czas programowania.

EDGECAM Waveform

EDGECAM Wave®

Obróbka Wave® jest zintegrowana w cyklu zgrunym i jest jedną z wielu strategii zgrubnych, które może wykorzystać użytkownik Edgecam. Ta specjalna technologia towrzenia ścieżki narzędzia zapewnia zachowanie stałej szerokości skrawania na każdym etapie pracy narzędzia w materiale.

Edgecam Solid Machinist

EDGECAM Solid Machinist

Edgecam oferuje kompletne rozwiązania dla frezowania, toczenia, obróbki powierzchniowej i bryłowej. Edgecam Solid Machinist jest zintegrowanym modułem do obróbki i tworzenia kodu NC dla trójwymiarowych modeli brył. Edgecam Solid Machinist zapewnia asocjatywność ścieżek obróbki z modelem bryłowym.

EDGECAM Wire

EDGECAM Wire EDM

Moduł wycinania drutowego w Edgecam to rozwiązanie zapewniające sprawdzone i elastyczne metody wykonywania dokładnej i skutecznej obróbki elementów, także o skomplikowanym kształcie w 2 lub 4-osiach. Zaawansowane funkcje umożliwiają łatwe wycinanie części o skomplikowanych kształtach takich jak nieregularne stożki.

EDGECAM Produkcja

EDGECAM Produkcja

Edgecam jest czołowym rozwiązaniem spełniającym wszystkie potrzeby wynikające z produkcji. Aplikacja zawiera kompleksowe rozwiązanie dotyczące frezowania 3D, obsługi toczenia wielo-osiowego, centrów tokarsko-frezarskich, fezowania wielo-osiowego, obróbki rodziny części.

EDGECAM Consultancy

EDGECAM Konsultacje

Dział Techniczny Edgecam zapewnienia jak najlepsze wsparcie CAM dla naszych klientów. Naszym celem jest, aby zmaksymalizować zyski z inwestycji w Edgecam. Zapytaniami o wsparcie zajmujemy się w sposób terminowy i skuteczny.