Edgecam 3D oferuje kompletne rozwiązanie do generowania wysokiej jakości, ścieżek narzędzia, które spełniają wymagania producentów odnośnie programowania obróbki skomplikowanych elementów oraz o powierzchniach swobobnych.

  • Pełna symulacja maszyny oraz obróbki
  • Pełna kontrola kolizji
  • Pełna kontrola zakresu – kontakt narzędzia do wewnątrz, na zewnątrz, etc.
  • Szybkie ruchy łączenia ścieżek dla obróbki HSM.
  • Użycie półfabrykatu redukuje przejścia narzędzia w powietrzu.

Branże związane z produkcją detali 3D, takie jak lotnictwo, prototypowanie,  produkcja form oraz ogólna Inżynieria skorzystają z możliwości cykli obróbki 3D. Edgecam oferuje nie tylko najlepsze w swojej klasie narzędzie do pryzmatycznej obróbki, masz również potężne strategie do obróbki 3D brył i powierzchni.

Z bogatym pakietem zaawansowanych cykli obróbki 3D, które idealnie nadają się do szybkiego generowania ścieżek narzędzia dla obróbki wszystkich typów geometrii. Zaawansowane cykle Edgecama umożliwiają lepszą optymalizacje ścieżek narzędzia, redukcję czasu obróbki oraz ogólnie wydajność na wyższym poziomie.

W przeciwieństwie do wielu innych systemów, EdgeCAM jest „CAD neutralny”, więc jakiegokolwiek systemu CAD używasz, współpraca pomiędzy CAD i CAM jest możliwa, bez przeliczania danych. Oznacza to, że obróbka pozostaje asocjatywna z modelem niezależnie od wprowadzonych zmian przez konstruktora.

Edgecam obsługuje bezpośrednio modele z:

  • Autodesk Inventor®, Solid Edge®, SolidWorks®, Pro/ENGINEER®, Pro/DESKTOP® Unigraphics, NX5, CATIA V5.

Edgecam obsługuje niezależne formaty:

  • IGES, DXF, VDA, Parasolid ®, STEP AP203 i AP214,  ACIS.

Obróbka zgrubna

Edgecam stosuje najbardziej efektywne rodzaje wejścia narzędzia w materiał dla kolejnych regionów obróbki. Wykorzystuje także strategię wave oraz ścieżki trochoidalne. Dzięki automatycznemu dopasowaniu ścieżek unikniemy skrawania pełną średnicą narzędzia co zapewni sprawną i bezpieczną obróbkę, poprawę warunków skrawania i umożliwi obróbkę z wyższymi prędkościami.

Strategia obróbki zgrubnej Wave

Strategia zgrubna Wave jest lepsza od tradycyjnej obróbki zgrubnej, gdzie szerokość skrawania definiowana jest jako wartość procentowa średnicy narzędzia. Wynika stąd konieczność stosowania mniejszych prędkości posuwu w przypadku dojścia narzędzia do narożnika lub podczas wchodzenia w materiał.